Atas
Hubungi Kami

|| Home » Hubungi Kami » Jabatan dan Bahagian » Profil Jabatan
Jabatan Pendidikan Negeri Terengganu

Profil Jabatan
JabatanJabatan Pendidikan Negeri Terengganu
Ketua JabatanPengarah Pendidikan
Tuan Haji Shafruddin bin Haji Ali Hussin, P.J.C., P.J.K.
AlamatJALAN BUKIT KECIL
20604 KUALA TERENGGANU
TERENGGANU
Nombor Telefon09-621 3000 / 3001
Nombor Faks09-622 7207 / 09-623 8415
Laman Webhttp://jpnterengganu.moe.gov.my
Alamat E-meljpnt@moe.gov.my

VISI

Pendidikan Berkualiti Insan Terdidik Negara Sejahtera




MOTO JPNT
SEKOLAH ITU MULIA


MISI

Melestarikan Sistem Pendidikan Yang Berkualiti Untuk Membangunkan Potensi Individu Bagi Memenuhi Aspirasi Negara



PIAGAM PELANGGAN

Kami Warga Jabatan Pelajaran Negeri Terengganu Darul Iman Dengan Penuh Iltizam Berikrar Dan Berjanji Akan Menumpukan Seluruh Tenaga Dan Usaha Kami Untuk :

1.  Mempastikan kesemua kanak-kanak mengikut kohot umur yang ditetapkan mendapat tempat belajar mulai hari pertama sesi persekolahan.

2.  Mempastikan semua sekolah sentiasa dibekalkan dengan guru-guru dan staf sokongan secukupnya dua minggu sebelum sesi persekolahan bermula.
3.  Mempastikan semua sekolah sentiasa dibekalkan dengan kemudahan pendidikan yang secukupnya dua minggu sebelum sesi persekolahan bermula.
4.  Mengurus dan menyelesaikan urusan perjawatan dan perkhidmatan personal dalam masa satu bulan dari tarikh penerimaan.
5.  Menyelesaikan aduan pelanggan dalam masa 14 hari bekerja dari tarikh penerimaan.
6.  Mempastikan jabatan peka dan responsif kepada keperluan pelanggan.


PENYATAAN WAWASAN JABATAN
BAHAWA SESUNGGUHNYA
WAWASAN
JABATAN PENDIDIKAN TERENGGANU
IALAH UNTUK MENUJU KEARAH
KESEMPURNAAN PENCAPAIAN
MATLAMAT PENDIDIKAN
MELALUI
FALSAFAH PENDIDIKAN NEGARA


PENGURUSAN TERTINGGI
JAWATAN NAMA EMEL TALIAN TERUS
Pengarah
Pendidikan Negeri Terengganu
Hj. Shafruddin bin Hj. Ali Hussin shafruddin.hussin@moe.gov.my 09 621 3101
Timbalan
Pengarah Pendidikan Negeri Terengganu
Hj. Matsor bin Ismail matsor.ismail@moe.gov.my 09 621 3102
Ketua Sektor
Sektor Pengurusan Pembangunan Kemanusiaan
Hj. Ngah bin Bidin, P.J.K. ngah.bidin@moe.gov.my 09 621 3321
Ketua Sektor
Sektor Pengurusan Sekolah
En. Azahar bin Abu Bakar azahar.abubakar@moe.gov.my 09 621 3105
Ketua Sektor
Sektor Jaminan Kualiti
YM Tengku Mohd Yusoff bin Tengku Mansor tgyusoff.mansor@moe.gov.my 09 621 3135
Ketua Sektor
Sektor Pendidikan Islam
En. Md Yusof bin Rahim mdyusof.rahim@moe.gov.my 09 6213019
Ketua Sektor
Sektor Khidmat Pengurusan dan Pembangunan
En. Muhamad Fadzil bin Ali fadzil.ali@moe.gov.my 09 621 3240
Ketua Sektor
Sektor penilaian dan Peperiksaan
Hj. Mohammed bin Embong mohammed.embong@moe.gov.my 09 621 3016
Ketua Sektor
Sektor Pengurusan Maklumat dan ICT
    09 621 3206
Ketua Sektor
Sektor Pendidikan Swasta dan Pendidikan Khas
Pn. Hjh. Wan Salmah binti Wan Hamat
salmah.wanhamat@moe.gov.my 09 621 3366
Ketua Sektor
Sektor Psikologi dan Kauseling
Pn. Hjh. Wan Nasiah binti Wan Abd Majid nasiah.majid@moe.gov.my 09 621 3115
Ketua Sektor
Sektor Pengurusan Akademik
En. Azman bin Othman azman.othman@moe.gov.my 09 621 3319

    

PENGURUSAN TERTINGGI
PEJABAT PENDIDIKAN DAERAH                               
                                                                                                                          

JAWATAN NAMA EMEL TALIAN TERUS
Pegawai Pendidikan
Daerah Kuala Terengganu
Hj. Jelani bin Sulong jelani.sulong@moe.gov.my 09 621 3402
Timbalan Pegawai Pendidikan
Daerah Kuala Terengganu
Hj. Khairi bin Mohd Noor khairi.mohdnoor@moe.gov.my 09 621 3409
Pegawai Pendidikan
Daerah Marang
En. Mohd Adnan bin Salleh   09 621 1101
Timbalan Pegawai Pendidikan
Daerah Marang
Hj. Mohamad Nawawi bin Rani nawawi.rani@moe.gov.my 09 621 1154
Pegawai Pendidikan
Daerah Dungun
Hj. Kassim bin Husin kassim.husin@moe.gov.my 09 844 1201
Timbalan Pegawai Pendidikan
Daerah Dungun
En. Abdul Mubin bin Ismail   09 844 1203
Pegawai Pendidikan
Daerah Kemaman
En.Idris bin Bidin idris.bidin@moe.gov.my 09 859 1633
Timbalan Pegawai Pendidikan
Daerah Kemaman
En. Abd. Rahman bin Kadir rahman.kadir@moe.gov.my 09 859 1633
Pegawai Pendidikan
Daerah Besut
Hj. Ab. Halim bin Hj. Hassan abhalim.hassan@moe.gov.my 09 695 5600
Timbalan Pegawai Pendidikan
Daerah Besut
Hj. Mohd Yasmin bin Yusof mohd.yasmin@moe.gov.my 09 695 5613
Pegawai Pendidikan
Daerah Setiu
Hj. Kipayatu Allah bin Dato' Mohd Said kipayatullah.msaid@moe.gov.my 09 609 7934
Timbalan Pegawai Pendidikan
Daerah Setiu
Hj. Mohd Azmi bin Nazir azmi.nazir@moe.gov.my 09 607 7934
Pegawai Pendidikan
Daerah Hulu Terengganu
En. Jalaludin bin Ismail jalaludin.ismail@moe.gov.my 09 681 1344
Timbalan Pegawai Pendidikan
Daerah Hulu Terengganu
En. Mohd Hasan bin Mat Rahim mohd.hasan@moe.gov.my 09 681 1344

 











Bawah