Atas
Hubungi Kami

|| Home » Hubungi Kami » Sektor Pelajaran » Profil Jabatan
Jabatan Pendidikan Negeri Terengganu

Profil Jabatan
JabatanJabatan Pendidikan Negeri Terengganu
Ketua JabatanPengarah
Encik Zakaria bin Hussin
AlamatJALAN BUKIT KECIL
20604 KUALA TERENGGANU
TERENGGANU
Nombor Telefon09-621 3000 / 3001
Nombor Faks09-622 7207
Laman Webhttp://www.moe.gov.my/jpnterengganu
Alamat E-meljpnt@moe.gov.my

VISI

Sekolah Unggul Penjana Generasi Terbilang




MOTO JPNT
SEKOLAH ITU MULIA


MISI

Membangun Potensi Individu Melalui Pendidikan Berkualiti



PIAGAM PELANGGAN

Kami Warga Jabatan Pelajaran Negeri Terengganu Darul Iman Dengan Penuh Iltizam Berikrar Dan Berjanji Akan Menumpukan Seluruh Tenaga Dan Usaha Kami Untuk :

  1. Memastikan semua kanak-kanak mengikut kohort umur yang ditetapkan mendapat tempat belajar mulai hari pertama sesi persekolahan.
  2. Memastikan murid berkeperluan khas diberi peluang pendidikan khas secara formal.
  3. Memastikan semua murid menerima pendidikan berkualiti berasaskan kurikulum yang telah ditetapkan oleh Kementerian Pelajaran Malaysia.
  4. Memastikan semua murid terlibat secara aktif dalam aktiviti kokurikulum dan sukan dalam usaha memperkembangkan potensi secara seimbang dari segi intelek, rohani, emosi dan jasmani.
  5. Memastikan segala keperluan asas untuk pelaksanaan pengajaran dan pembelajaran di sekolah disediakan dengan lengkap.
  6. Memastikan semua urusan peperiksaan dan pentaksiran dilaksanakan dengan cekap, adil,amanah dan sah.
  7. Memastikan semua sekolah mendapat bekalan  guru dan kakitangan sokongan yang mencukupi berasaskan kelulusan waran perjawatan semasa.
  8. Mengurus dan menyelesaikan urusan perjawatan dan perkhidmatan personel dalam masa satu bulan dari tarikh penerimaan.
  9. Memastikan perkhidmatan kaunter yang mesra, cekap dan responsif terhadap kehendak semua pelanggan.
  10. Memastikan pengurusan kewangan dilaksanakan mematuhi pekeliling arahan perbendaharaan dan tatacara kewangan terkini.
  11. Memaklumkan keputusan siasatan aduan kepada pengadu dalam tempoh 14 hari bekerja.
  12. Bersedia menerima pandangan, teguran dan cadangan yang membina daripada semua pihak demi mempertingkatkan prestasi perkhidmatan dan kecemerlangan Pendidikan.

 

 



PENYATAAN WAWASAN JABATAN
BAHAWA SESUNGGUHNYA
WAWASAN
JABATAN PENDIDIKAN TERENGGANU
IALAH UNTUK MENUJU KEARAH
KESEMPURNAAN PENCAPAIAN
MATLAMAT PENDIDIKAN
MELALUI
FALSAFAH PENDIDIKAN NEGARA


PENGURUSAN TERTINGGI
JAWATAN NAMA EMEL TALIAN TERUS
Pengarah
Pelajaran Negeri Terengganu
En. Zakaria bin Hussin zakaria.hussin@moe.gov.my 09 621 3101
Timbalan
Pengarah Pelajaran Negeri Terengganu
En. Hashim bin Mohd Zin hashim.mohdzin@moe.gov.my 09 621 3102
Ketua Sektor
Sektor Pengurusan Pembangunan Kemanusiaan
Hj. Ngah bin Bidin, P.J.K. ngah.bidin@moe.gov.my 09 621 3321
Ketua Sektor
Sektor Pengurusan Sekolah
En. Md.Yasin bin Mohd Salleh mdyasin@moe.gov.my 09 621 3105
Ketua Sektor
Sektor Jaminan Kualiti
YM Tengku Mohd Yusoff bin Tengku Mansor tgyusoff.mansor@moe.gov.my 09 621 3135
Ketua Sektor
Sektor Pendidikan Islam
Haji Wan Said bin Wan Salleh wansaid@moe.gov.my 09 6213019
Ketua Sektor
Sektor Khidmat Pengurusan dan Pembangunan
En.Abdul Kahar bin Abdul Latif abdulkahar.latif@moe.gov.my 09 621 3240
Ketua Sektor
Sektor penilaian dan Peperiksaan
En. Ahmad Shukor bin Mansor ahmad.shukor@moe.gov.my 09 621 3016
Ketua Sektor
Sektor Pengurusan Maklumat dan ICT
En. Nasir bin Ismail nasir.ismail@moe.gov.my 09 621 3206
Ketua Sektor
Sektor Pendidikan Swasta dan Pendidikan Khas
Hj. Mohammed bin Embong mohammed.embong@moe.gov.my 09 621 3366
Ketua Sektor
Sektor Psikologi dan Kauseling
En. A. Ghani bin Awang ghani.awang@moe.gov.my 09 621 3115
Ketua Sektor
Sektor Pengurusan Akademik
Tn. Hj. Matsor bin Ismail matsor.ismail@moe.gov.my 09 621 3319

    

PENGURUSAN TERTINGGI
PEJABAT PELAJARAN DAERAH                               
                                                                                                                          

JAWATAN NAMA EMEL TALIAN TERUS
Pegawai Pelajaran
Daerah Kuala Terengganu
En.Awang bin Ibrahim awang.ibrahim@moe.gov.my 09 621 3402
Timbalan Pegawai Pelajaran
Daerah Kuala Terengganu
En. Azahar bin Abu Bakar azahar.abubakar@moe.gov.my 09 621 3409
Pegawai Pelajaran
Daerah Marang
Hj. Kassim bin Husin kassim.husin@moe.gov.my 09 621 1101
Timbalan Pegawai Pelajaran
Daerah Marang
Hj. Mohamad Nawawi bin Rani nawawi.rani@moe.gov.my 09 621 1154
Pegawai Pelajaran
Daerah Dungun
En. Bakar bin Jusoh bakar.jusoh@moe.gov.my 09 844 1201
Timbalan Pegawai Pelajaran
Daerah Dungun
En.Idris bin Bidin idris.bidin@moe.gov.my 09 844 1203
Pegawai Pelajaran
Daerah Kemaman
Hj. Sulaiman bin Mohamed sulaiman.mohamed@moe.gov.my 09 859 1633
Timbalan Pegawai Pelajaran
Daerah Kemaman
En. Abd. Rahman bin Kadir rahman.kadir@moe.gov.my 09 859 1633
Pegawai Pelajaran
Daerah Besut
Hj. Ab. Halim bin Hj. Hassan abhalim.hassan@moe.gov.my 09 695 5600
Timbalan Pegawai Pelajaran
Daerah Besut
Hj. Mohd Yasmin bin Yusof mohd.yasmin@moe.gov.my 09 695 5613
Pegawai Pelajaran
Daerah Setiu
Hj. Kipayatu Allah bin Dato' Mohd Said kipayatullah.msaid@moe.gov.my 09 609 7934
Timbalan Pegawai Pelajaran
Daerah Setiu
Hj. Mohd Azmi bin Nazir azmi.nazir@moe.gov.my 09 607 7934
Pegawai Pelajaran
Daerah Hulu Terengganu
Hj. Shafruddinbin Hj. Ali Hussin shafruddin.hussin@moe.gov.my 09 681 1344
Timbalan Pegawai Pelajaran
Daerah Hulu Terengganu
En. Jalaludin bin Ismail jalaludin.ismail@moe.gov.my 09 681 1344

 











Bawah